Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz 12x

899 Ft
Eredeti ár: 1434 Ft
75 Ft/db

A megfázás és az influenza tüneteinek, pl. fájdalom, fejfájás és orrdugulás enyhítésére, valamint a láz csökkentésre alkalmazható felnőtteknél és 16 évesnél idősebb serdülőknél.

Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz
500 mg paracetamol és 12,2 mg fenilefrin-hidroklorid

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
A gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa erről kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg alkalmazása előtt
3. Hogyan kell alkalmazni a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

1. Milyen típusú gyógyszer a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg paracetamolt, egy fájdalomcsillapítót tartalmaz, ami enyhíti a fájdalmakat és csökkenti a lázat, valamint fenilefrint, ami az orrdugulást csökkenti.

A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg a megfázás és az influenza tüneteinek, pl. fájdalom, fejfájás és orrdugulás enyhítésére, valamint a láz csökkentésre alkalmazható felnőtteknél és 16 évesnél idősebb serdülőknél.

Mindenképpen beszéljen kezelőorvosával, ha 3 napon belül nem érzi jobban magát, vagy súlyosbodik az állapota.

2. Tudnivalók a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot
- ha allergiás a paracetamolra és a fenilefrin-hidrokloridra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére
- ha súlyos szívbetegsége van
- ha magas a vérnyomása
- ha zöldhályogban (glaukóma) szenved (ez a szembetegség gyakran a szemben lévő folyadék nyomásának emelkedésével jár)
- ha pajzsmirigy-túlműködése (hipertireózisa) van
- ha monoamino-oxidáz-gátló gyógyszereket szed (amelyeket depresszió kezelésére alkalmaznak) vagy szedett az elmúlt 14 napban.
- ha triciklusos antidepresszánsokat szed (depresszió ellen)
- ha súlyos májbetegségben (súlyos májkárosodás) szenved
- ha heveny májgyulladása (akut hepatitisz) van
- ha alkoholfüggőségben szenved

Figyelmeztetések és óvintézkedések
A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg szedése előtt beszéljen kezelőorvosával:
- ha Raynaud-jelenségben szenved, amit a kéz- és a lábujjak rossz vérkeringése okoz.
- ha cukorbetegségben (diabétesz mellitusz) szenved, ami magas vércukorszinttel járó állapot
- ha közepesen súlyos, illetve súlyos vesekárosodásban szenved
- ha enyhe, illetve közepesen súlyos májbetegségben szenved, vagy a májműködést befolyásoló gyógyszerekkel végzett kezelést kap
- ha hemolitikus anémiában szenved (ez a vörösvértestek számának csökkenése, amely a bőrt sápadttá teheti és gyengeséget, valamint légszomjat okoz)
- ha kiszáradt (folyadékhiányos) állapotban van
- ha krónikus alultápláltságban szenved
- ha prosztata megnagyobbodásban szenved
- ha mellékvese daganata (feokromocitóma) van
- ha a szervezetében lecsökkent a glutation nevű vegyület szintje
- ha asztmás és túlérzékeny az acetilszalicilsavval szemben (ami fájdalomcsillapító és véralvadásgátló hatóanyag). A Doluxio Combi-val szemben is túlérzékeny lehet.

Fontos:
Ez a gyógyszer paracetamolt tartalmaz. Ne alkalmazza egyidejűleg semmilyen más paracetamol-tartalmú készítménnyel. Soha ne vegyen be az előírtnál több Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot. Az ajánlottnál nagyobb adagok nem fokozzák a fájdalomcsillapító hatást, ugyanakkor nagyon súlyos májkárosodást okozhatnak. A májkárosodás tünetei rendszerint csak néhány nap múlva jelennek meg. Ezért túladagolás esetén igen fontos, hogy azonnal kérjen orvosi segítséget, még akkor is, ha jól érzi magát. Ne alkalmazza együtt más, influenza, megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel.

A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot ne alkalmazza együtt semmilyen más, orrdugulás elleni készítménnyel.

Kérjük, forduljon kezelőorvosához, ha 3 nap Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg kezelés után a tünetei nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

Gyermekek és serdülők
A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg felnőttek és 16 évesnél idősebb serdülők számára javallott.

Egyéb gyógyszerek és a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg
Ne alkalmazza a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot, ha depresszió kezelésére monoamino-oxidáz-gátlókat (MAO-gátlókat, pl. moklobemidet vagy tranilcipromint), vagy triciklusos antidepresszánsokat (pl. amitriptilint, amoxapint, klomipramint, dezipramint és doxepint) szed vagy szedett a megelőző 14 napban.

Mivel a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg mindkét hatóanyaga, a fenilefrin-hidroklorid és a paracetamol is mellékhatásokat okozó kölcsönhatásokba léphet más gyógyszerekkel, kérjük, feltétlenül tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét minden más egyidejűleg szedett gyógyszeréről, különös tekintettel az alábbiakra:
- A fenilefrinnel esetlegesen kölcsönhatásba lépő gyógyszerek, a magas vérnyomásra, a szív- vagy a vérkeringési problémákra adott gyógyszerek, pl.
- efedrin, epinefrin, dopamin
- olyan vérnyomáscsökkentők, melyek értágító tulajdonságaikkal hatnak, mint pl. a hidralazin és a minoxidil
- béta-blokkolók és más, magas vérnyomás kezelésére szolgáló gyógyszerek
- Gyógyszerek, amelyek fokozhatják a fenilefrin vérerekre gyakorolt hatását, pl.
- digoxin (szívbetegségek esetén adott gyógyszer)
- tetraciklinek (depresszió ellen), pl. maprotilin
- antidepresszánsok, pl. fenelzin, izokarboxilsav, nialamid
- Parkinson-kór elleni gyógyszerek, pl. szelegilin
- furazolidon (baktérium-fertőzések elleni gyógyszer)
- Gyógyszerek, amelyek befolyásolhatják a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg hatóanyagainak májban történő lebomlását és fokozhatják a paracetamol májra gyakorolt mérgező hatását, pl.
- alkohol
- barbiturátok (nyugtatók)
- epilepszia elleni gyógyszerek, pl. fenitoin, fenobarbitál, metilfenobarbitál és primidon
- rifampicin (tuberkulózis elleni gyógyszer)
- probenecid (köszvény elleni gyógyszer)
- Gyógyszerek, amelyek befolyásolják a paracetamol szervezetben való hasznosulását, pl.
- antikolinerg gyógyszerek (pl. glikopirrónium, propantelin)
- metoklopramid, illetve domperidon (hányinger és hányás csillapítására adott gyógyszerek)
- kolesztiramin (vérzsírszint csökkentő gyógyszer)
- izoniazid (tuberkulózis elleni gyógyszer)
- propranolol (magas vérnyomás kezelésére)
- Warfarin és más kumarin-származékok (véralvadásgátlók), mert véralvadásgátló hatásukat fokozhatja a paracetamol tartós, rendszeres napi szintű alkalmazása, és emelkedhet a vérzések kockázata. Az alkalomszerűen alkalmazott Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg adagoknak nincs ilyen jellegű jelentős hatásuk.
- A paracetamol rendszeres alkalmazása fokozhatja a zidovudin (másik nevén AZT, amely HIV-fertőzés kezelésére alkalmazott gyógyszer) mérgező hatásait.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett vagy szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg egyidejű alkalmazása étellel és itallal és alkohollal
Ne fogyasszon alkoholt (pl. bort, sört, tömény szeszes italokat), amíg szedi a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot.
A paracetamol nem fokozza az alkohol hatását, az alkohol viszont növelheti a paracetamol májra gyakorolt mérgező hatását.

Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg szedése nem ajánlott terhesség és szoptatás ideje alatt.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Eddig nem érkeztek jelentések arról, hogy a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg károsan befolyásolná gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg aszpartámot, szorbitot és szénhidrátot tartalmaz

Ez a gyógyszer aszpartámot (E951) tartalmaz, ami a fenilalanin forrása. Fenilketonuriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.

Ez a gyógyszer szorbitot (E420) és szacharózt tartalmaz.
Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

Minden egyes tasak kb. 1,9 g szénhidrátot tartalmaz. Ezt a cukorbetegségben szenvedőknél figyelembe kell venni.

3. Hogyan kell alkalmazni a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Ajánlott adagja:

ÉletkorMennyit kell alkalmazniMilyen gyakran kell alkalmazni
Felnőttek, és 16 évesnél idősebb serdülőkEgy tasakAz adag 4-6 óránként ismételhető.
Ne alkalmazzon 4 tasaknál többet 24 óra alatt.

Kérjük, vegye figyelembe, hogy az ajánlottnál magasabb adagok alkalmazása nagyon súlyos májkárosodást okozhat.

Az alkalmazás módja
Feloldást követően szájon át történő alkalmazásra.

A tasak tartalmát fél bögre (kb. 125 ml) forró, de nem forrásban lévő vízben oldja fel. Rövid ideig kevergesse a feloldódásig, majd igya meg a színtelen oldatot.

Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél
A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg alkalmazása nem ajánlott 16 év alatti gyermekek esetében.

Idősek
Nincs olyan javallat, amely szerint az adagolást időseknél módosítani kellene.

Vese- vagy májkárosodásban szenvedő betegek
A vese- vagy májkárosodásban, valamint a Gilbert szindrómában szenvedő betegeknél hosszabb szünetet kell tartani az adagok között. Súlyosan károsodott veseműködésű betegeknél a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg adagjai között legalább 8 órának kell eltelnie. Kérjen tanácsot kezelőorvosától vagy gyógyszerészétől.

Ha az előírtnál több Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot vett be
Azonnal forduljon orvoshoz, ha túl sokat vett be ebből a gyógyszerből, még akkor is, ha jól érzi magát. Ez azért szükséges, mert a túl sok paracetamol később jelentkező, súlyos májkárosodást okozhat.

Ha elfelejtette bevenni a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A legtöbb embernél nem jelentkeznek problémák, egyeseknél azonban valamelyikük előfordulhat.

Az alábbi összefoglaló a paracetamol és a fenilefrin mellékhatásait tartalmazza.

Paracetamol
A kezeléshez szükséges adagok mellett a paracetamol nemkívánatos hatásai ritkán jelentkeznek és enyhe lefolyásúak.

Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthetnek):

Vérképzőszervi és nyirokrendszeri betegségek és tünetek: a vér rendellenességei, amelyek indokolatlan véraláfutással, sápadtsággal vagy a fertőzésekkel szembeni csökkent védekezőképességgel jelentkeznek: A vér rendellenes összetétele (vér diszkráziák), többek között a vérlemezkék rendellenességei, bizonyos vérsejtek számának csökkenése (agranulocitózis, leukopénia, trombocitopénia), a vörösvértestek szétesése miatti vérszegénység (hemolítikus anémia) minden vérsejt számának csökkenése (páncitopénia).

Máj- és epebetegségek, illetve tünetek: Kóros májműködés (a májenzimek szintjének emelkedése), májelégtelenség, sárgaság (a bőr vagy a szemfehérjék besárgulása).

A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei: Túlérzékenység, beleértve a bőrkiütést és csalánkiütést, viszketést, verítékezést, pontszerű, bőr alatt jelentkező vérzéseket (purpura), a bőr és a nyálkahártyák hirtelen jelentkező vizenyős duzzanatát (angioödéma) is.

Immunrendszeri betegségek és tünetek: Allergiás vagy túlérzékenységi reakciók, többek között bőrkiütések, csalánkiütések, nehézlégzést vagy szédülést okozó, súlyos allergiás reakció (anafilaxia).

Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthetnek):

Légzőrendszeri, mellkasi és mediasztinális betegségek és tünetek: Hörgőgörcs (bronhospazmus) (ami nehézlégzést vagy sípoló légzést jelent)

Vese- és húgyúti betegségek és tünetek: A paracetamol nagy adagjainak tartós alkalmazása után a vizelet zavarossá válhat, aminek oka az, hogy a vizeletben fehérvérsejtek jelennek meg (steril piúria), továbbá vesét érintő mellékhatások is kialakulhatnak.

Emésztőrendszeri betegségek és tünetek: Heveny hasnyálmirigy-gyulladás (akut pankreatítisz), ami súlyos hasi vagy háti fájdalmat idéz elő.

Nagyon ritkán súlyos bőrreakciókról számoltak be.

Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):
Bőrvörösödés, esetleg hólyagokkal, a torok vizenyős duzzanata, anafilaxiás sokk, vérszegénység, a májműködés változásai, májgyulladás, a veseműködés megváltozása (veseelégtelenség, vér a vizeletben, vizelési nehézség), emésztőrendszeri problémák és forgó jellegű szédülés.

Fenifefrin

Gyakori mellékhatások (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthetnek):
Emésztőrendszeri betegségek és tünetek: Étvágytalanság, hányinger, hányás
Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthetnek):
Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek: Szapora szívverés (tahikardia), szívdobogás érzés (palpitáció)
Érbetegségek és tünetek: Vérnyomás-emelkedés
Immunrendszeri betegségek és tünetek: Allergiás vagy túlérzékenységi reakciók, többek között bőrkiütések, csalánkiütések, nehézlégzést vagy szédülést okozó, súlyos allergiás reakció (anafilaxia) és nehézlégzés vagy sípoló légzés (bronhospazmus)

Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthetnek):

Idegrendszeri betegségek és tünetek: Álmatlanság (inszomnia), idegesség, végtagremegés (tremor), szorongás, nyugtalanság, zavartság, ingerlékenység, szédülés és fejfájás előfordulhat.

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg-ot tárolni?

A gyógyszer gyermekektől és serdülőktől elzárva tartandó!

A dobozon és a tasakon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható: / Felh.:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Feloldás utáni eltarthatóság:
A forró vízzel elkészített oldatot azonnal el kell fogyasztani.

A fénytől és nedvességtől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg?
- A készítmény hatóanyagai: 500 mg paracetamol és 12,2 mg fenilefrin-hidroklorid (amely 10,0 mg fenilefrin bázisnak felel meg)
- Egyéb összetevők: aszkorbinsav, szacharóz, aszpartám (E951), citromaroma [a citromaroma tartalma: természetes citromolaj és ízesítő anyagok, maltodextrin, mannit (E421), glukonolakton, akáciamézga, szorbit (E420), vízmentes kolloid szilícium-dioxid és alfa-tokoferol (E307)], szacharin-nátrium, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, vízmentes citromsav és nátrium-citrát.

Milyen a Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
A Doluxio Combi 500 mg/12,2 mg fehér színű por belsőleges oldathoz, amely dobozba csomagolt többrétegű papír/Al tasakban, dobozban kerül forgalomba.
Feloldást követően az oldat színtelen, kissé opálos, részecskéktől és kiválástól mentes.

Kiszerelések:
5 db, 6 db, 8 db, 10 db, 12 db, 16 db, illetve 20 db tasak dobozonként.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Actavis Group PTC ehf.
Reykjavíkurvegur 76-78,
220 Hafnarfjör?ur,
Izland

Gyártó
Hermes Pharma Ges.m.b.H
Allgäu 36, Wolfsberg
9400
Ausztria

OGYI-T-22798/01 5x többrétegű papír/Al tasakban
OGYI-T-22798/02 6x többrétegű papír/Al tasakban
OGYI-T-22798/03 8x többrétegű papír/Al tasakban
OGYI-T-22798/04 10x többrétegű papír/Al tasakban
OGYI-T-22798/05 12x többrétegű papír/Al tasakban
OGYI-T-22798/06 16x többrétegű papír/Al tasakban
OGYI-T-22798/07 20x többrétegű papír/Al tasakban

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. október

Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
"A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!"
Online patika
Szolgáltatások
Statimpatika.hu